aqua tv

ogólno dostępne
BCAA – cenne aminokwasy podczas treningu

Kolejnym składnikiem zawartym w odżywkach i suplementach dla sportowców są aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach. Określane jako BCAA nie są wytwarzane przez organizm, dlatego też w celu pobudzenia mięśni i zwiększenia ich masy niezbędne jest dostarczenie ich z zewnątrz. Aminokwasy, a dokładniej walina, leucyna oraz izoleucyna to niezwykle istotny budulec mięśni.

Ich właściwości są bardzo ważne dla zachowania prawidłowych procesów zachodzących w ludzkim ciele. Z których dla sportowca dbającego o sylwetkę najważniejsze będą pobudzenie układu hormonalnego oraz redukcja tkanki tłuszczowej. Dlatego też tak duże nadzieje pokłada się w BCAA, tym bardziej, że korzystne działanie nie jest uzależnione od rodzaju przeprowadzanego treningu.

www.sp225.waw.pl

Zatem osoby o słabszej kondycji, a także nieznacznej motywacji bardzo chwalą sobie przyjmowanie tego typu preparatów. Poza tym stosowanie aminokwasowych suplementów wpływa na pobudzająco na mięśnie podczas dużego wysiłku. W tym celu konieczne jest zażycie preparatu zarówno przed, jak i po treningu.