aqua tv

ogólno dostępne

Jednym z popularniejszych i zdrowszych sposobów na odchudzanie jest wyeliminowanie z diety glutenu – szczególnego rodzaju białka, którego głównym źródłem są pszenica, żyto, orkisz i jęczmień. Początkowo składnik ten był odrzucany wyłącznie przez osoby na niego uczulone. Coraz częściej jednak nie tylko zdrowie wpływa na decyzję o odrzuceniu glutenu, ale również chęć zdrowego odchudzania. Dieta bezglutenowa jest modna.

Ma zarówno swoje plusy jak i minusy. Jednym z podstawowych minusów diety jest to, że nie jest ona łatwa w stosowaniu z uwagi na ograniczoną ilość produktów bezglutenowych. Trzeba włożyć niemało wysiłku, aby znaleźć odpowiednie produkty, a dodatkowo trzeba zapłacić za nie więcej w porównaniu z tymi standardowymi, dostępnymi w każdym sklepie. Jednak wysiłek jest opłacalny.

www.waytoimagine.com

Dieta bezglutenowa to zdrowy sposób na odchudzanie, który niesie za sobą wiele korzyści między innymi poznawanie nowych smaków w lekkostrawnym wydaniu, eksperymenty kucharskie, a przy tym zdrowsze jedzenie, większą świadomość i lepsze samopoczucie.

www.unhuman-familia.pl