aqua tv

ogólno dostępne
Bolidy F1

Bolidy Formuły 1 to jedne z najszybszych pojazdów, jakie kiedykolwiek wynalazł człowiek. Stosowane podczas ich produkcji techniki przeważnie są innowacyjne, a każdy zespół F1 ma swoje tajemnice, które skrzętnie ukrywa przez pozostałymi, żeby zapewnić sobie przewagę technologiczną już na starcie. Ma to dość istotne znaczenie dla wyników osiąganych przez kierowców i często mówi się, że jeden z nich nie ma najmniejszych szans w konfrontacji z drugim, ponieważ ten dysponuje lepszym pojazdem. Wyścigi Formuły 1 to skrajnie elitarny sport.

Wynika to głównie z kosztów, jakie trzeba ponieść, żeby skonstruować profesjonalny bolid. Od lat w tej dyscyplinie jest raptem kilka zespołów konstrukcyjnych, które tylko raz na jakiś czas wymieniają kierowców. Dostanie kontraktu w takim zespole nie jest łatwe, co poświadczyć może chociażby jedyny polski kierowca w F1, Robert Kubica, który po ciężkim wypadku nie może powrócić do swoich ulubionych wyścigów. Oczywiście, bolidami Formuły 1 nie jeździ się po zwykłych drogach.

Możliwe jest to wyłącznie na specjalnie przeznaczonych do tego torach, których jest stosunkowo niedużo. Jeśli jakiś pasjonat sportów wyścigowych chciałby przejechać chociaż kilkaset metrów bolidem F1, to ma na to bardzo małe szanse. Te pojazdy są zbyt drogie, żeby można je było udostępniać zwykłym ludziom. Poza tym, różnią się one znacznie od zwykłych samochodów i potrzeba sporo czasu, żeby opanować kierowanie nimi.

www.gemsandstamps.it

Niełatwo jest też prowadzić pojazd w tak dużych prędkościach, jakie one rozwijają.

samochody używane poznań https://utal.pl/produkty/ramki-do-tablic-rejestracyjnych/