aqua tv

ogólno dostępne
Chirurgiczne leczenie otyłości

Na nadwagę bądź otyłość cierpi coraz większa część społeczeństwa. Otyłość nie tylko utrudnia codzienne życie i wykonywanie wielu czynności. Trzeba bowiem pamiętać, że otyłość często jest przyczyną również innych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy cukrzyca.

Nadwaga i otyłość wymagają modyfikacji nawyków żywieniowych. Odpowiednio zbilansowana dieta połączona z aktywnością fizyczną dają najlepsze rezultaty. Niekiedy jednak wskazana jest interwencja chirurgiczna.

Leczenie chirurgiczne otyłości można przeprowadzić na kilka sposobów. Do jednych z nich należy zaliczyć zabiegi zaburzające wchłanianie bądź ograniczające pojemność żołądka. W obu przypadkach są to zabiegi inwazyjne, które obarczone są znacznym ryzykiem.

Zawsze bowiem istnieje możliwość wystąpienia poważniejszych komplikacji. Z tego powodu chirurgiczne leczenie otyłości trzeba przeprowadzać w ostateczności. Pacjent musi być świadomy możliwego ryzyka.

Alternatywną formą leczenia otyłości jest balon żołądkowy. Jest to metoda równie skuteczna, a obarczona mniejszym ryzykiem wystąpienia komplikacji.

Jadwiga Bernardczyk Meller https://www.aleksanderolsztynski.pl/