aqua tv

ogólno dostępne
Czy warto handlować kryptowalutami?

Kryptowaluta to ostatnio bardzo popularne słowo. Coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w kryptowaluty, choć dla wielu to cały czas jest temat bardzo mocno nieznany. Warto jednak przynajmniej dowiedzieć się, czym są kryptowaluty i w jaki sposób można na nich zarobić – tym bardziej, że osoby, które w odpowiednim momencie zainteresowały się tym tematem mogą dziś pochwalić się naprawdę wysokimi stopami zwrotu.

W ten sposób kryptowaluty zyskują zresztą coraz większą popularność i coraz więcej osób decyduje się na tego typu działania, jako że sukcesy innych z pewnością są zachęcające. Sama kryptowaluta to waluta wirtualna (kryptograficzna), a więc oznacza to mniej więcej tyle, że nie przyjmuje ona postaci realnej – znajduje się z reguły na komputerze bądź w aplikacji mobilnej, a wszystkie transakcje z nią związane odbywają się w ramach drogi elektronicznej. Wiele osób podkreśla przy tym, że pojawia się tu pierwsze zagrożenie (bądź okazja) dla inwestorów: kryptowaluty nie są nadzorowane przez żadną instytucję, a do tego nic nie reguluje ich podaży oraz nie wpływa na ich kurs.

www.bilets.pl

Jedyne czemu kryptowaluty są poddane to oczywiście mechanizmy rynkowe i to właśnie te mechanizmy kształtuje notowania poszczególnych walut wirtualnych. Rynek kryptowalut cechuje się więc bardzo dużym stopniem wolności.

W jaki sposób handlować kryptowalutami?

Istnieje wiele różnych kryptowalut, dlatego też pod tym względem mamy spory wybór.

O czym jednak pamiętać decydując się na inwestycję w kryptowaluty? I czy warto w ogóle się na taką inwestycję zdecydować? Zachęcające są z pewnością pikujące ceny kryptowalut, natomiast na przykładzie wielu różnych walut wirtualnych – w tym także tych najbardziej popularnych – można stwierdzić, że wzrost notowań koniec końców będzie hamował. Mechanizmy rynkowe zazwyczaj są bowiem właśnie tak skonstruowane, że ceny nie mogą tak po prostu rosnąć w nieskończoność i kiedyś nadejdzie tego kres. Do tego wszystkiego jest jeszcze ryzyko rosnącnej bańki spekulacyjnej.

Polega to mniej więcej na tym, że ludzie decydują się na sporo inwestycji, patrząc na to jak rosną kursy oraz stopy zwrotu. To z kolei powoduje, że wzrost jest jeszcze większy i bańka nieustannie rośnie. Do pęknięcia może dojść w sytuacji, gdy zainteresowanie kryptowalutami się skończy lub w znaczący sposób się zmniejszy.

Może się zdarzyć również tak, że kursy zaczną spadać w momencie, gdy ludzie będą chcieli zrealizować zyski i sprzedać wcześniej zakupione kryptowaluty. Jak więc widzimy, istnieje sporo zagrożeń i dość wysokie ryzyko, dlatego też chęć zarobku musi być poparta odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, co pomoże nam się „wstrzelić” i zarobić trochę grosza.

Edumax - wyposażenie przedszkoli i szkół