aqua tv

ogólno dostępne
Duże prędkości

Duża prędkość fascynuje wielu ludzi, ale nie każdy miał okazje jej popróbować. Na polskich drogach niewiele jest odcinków, po których można jeździć szybko, chociaż wielu tego próbuje. Jest to jednak dość niebezpieczne i grozi wypadkiem.

Szczególnie narażeni na kolizje są właściciele szybkich motocykli, tak zwanych ścigaczy. Zdaje się, że osiągnięcie maksymalnej prędkości, jaką dają tego typu maszyny, w warunkach drogowych w naszym kraju jest zakazane. Niektórym ludziom nie przeszkadza to jednak w jeżdżeniu na przykład dwieście na godzinę po miastach.

Jest to jednak zachowanie wysoce ryzykowne, zarówno dla samych kierowców, jak i dla innych użytkowników dróg. Jeśli ktoś chce poczuć przysłowiowy wiatr we włosach i przejechać się naprawdę szybko, to powinien udać się na tor wyścigowy. W kilku miejscach w Polsce znajdziemy takie obiekty, z których warto korzystać, jeśli szuka się adrenaliny i dużych prędkości.

Wypadek na takim torze również może się zdarzyć, jednak podczas niego nie ucierpi nikt przypadkowy – tutaj ryzykuje się tylko i wyłącznie własnym zdrowiem. Oczywiście, osoby niewprawione w szybkiej jeździe nie powinny nawet na torach wyścigowych próbować uzyskać maksymalną prędkość. Do tego trzeba się odpowiednio przygotować, a to wymaga czasu.

www.dieselcenter.pl

Kiedy rozpędzi się motor do prędkości dwustu kilometrów na godzinę, to nawet niewielki błąd kierującego pojazdem może okazać się tragiczny w skutkach. Uważać trzeba również na inne niebezpieczeństwa, takie jak chociażby nierówność podłoża czy stan techniczny pojazdu.

wykładziny balsan przednie dyferencjaly