aqua tv

ogólno dostępne
Jak najlepiej zapisać się do gabinetu lub przychodni?

W życiu każdego z nas może okazać się, że konieczna będzie wizyta w gabinecie specjalistycznym bądź też w lokalnej przychodni. Może nas do tego zmusić chociażby zwykłe przeziębienie, za sprawą którego nie będziemy mieli innego wyjścia jak wybrać się do lekarza. Zdarzają się też oczywiście znacznie poważniejsze przypadki, które będą wymagać odwiedzin specjalisty.

Choćby dlatego warto jest wiedzieć, gdzie znajdują się najlepsze w okolicy przychodnie lub gabinety specjalistyczne, aby potem oszczędzić sobie czasu i trudu szukania. Zanim jednak będziemy mogli odbyć wizytę, trzeba jeszcze się do przychodni bądź do specjalisty zarejestrować. Dziś są na to trzy najpopularniejszy sposoby:

  • przez telefon,
  • osobiście,
  • przez internet.

Dziś cały czas chyba najczęściej rejestrujemy się do przychodni właśnie w sposób telefoniczny. Taką praktykę przyjęło większość placówek, gdyż jest to proces bardzo wygodny – zarówno dla osoby przyjmującej, jak i dla tej, która chce się do przychodni czy gabinetu zapisać. Numery telefonów zawsze bardzo łatwo jest znaleźć, a do tego zapisując się przez telefon nie musimy wychodzić z domu, lecz możemy na spokojnie i bez problemu się zarejestrować.

Oczywiście czasami może zdarzyć się tak, że linia będzie zajęta, a więc do przychodni będzie napływać wiele telefonów naraz, natomiast są to często pojedyncze przypadki i po chwili z pewnością będziemy mogli bez problemu zapisać się do specjalisty. Dodatkowo, taki sposób zapisu jest również sporą wygodą dla rejestratora, który może z łatwością i na spokojnie podejrzeć sobie, jakie ma dostępne terminy, a następnie wpisać pacjenta na dany dzień – wystarczy tylko kalendarz oraz długopis. Wiele przychodni i gabinetów stawia też jednak dziś na nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie, a więc na internetowe kalendarze, dzięki czemu lekarz może w zasadzie na bieżąco kontrolować, ile osób przyjmie danego dnia.

Internetowa rejestracja do przychodni lub gabinetu specjalisty

Jak się jednak okazuje, to już nie tylko internetowe kalendarze, ale też coraz częściej także sama rejestracja odbywa się za pomocą sieci internetowej. Przychodnia czy gabinet musi wtedy oczywiście uruchomić odpowiednią stronę, na której możliwe będzie zarejestrowanie się na konkretny dzień i konkretną godzinę. Taki sposób jest chyba nawet łatwiejszy i wygodniejszy dla większości osób, które z komputerem mają do czynienia na co dzień.

Wystarczy tylko parę kliknięć myszką, wpisanie swoich danych i wybranie odpowiedniej daty, aby w przeciągu ledwie kilku minut móc zarejestrować się tam, gdzie akurat tego potrzebujemy. W przypadku starszych osób może być to nieco bardziej problematyczne, natomiast jest to kolejny sposób na szybką rejestrację bez wychodzenia z domu, więc w takiej sytuacji rozsądnie jest poprosić kogoś młodszego, kto zna się na komputerach, o pomoc. Innym wyjściem jest osobista rejestracja w przychodni bądź w gabinecie, choć to wymaga niekiedy stania w kolejce – z tego też powodu wiele placówek zdecydowało się porzucić tego typu rejestrację, zachęcając swoich pacjentów do zapisywania się za pomocą telefonu lub przez internet.

Jadwiga Bernardczyk Meller proktolog poznań