aqua tv

ogólno dostępne
Jak uchronić się przed nieuczciwą konkurencją?

Konkurencja to w biznesie rzecz niezwykle powszechna. Bez względu na to, w jakiej branży działamy konkurencji raczej na pewno nie unikniemy. W naszej gestii jest więc znalezienie jak największej liczby przewag konkurencyjnych, za sprawą których możemy zdystansować się od podobnych przedsiębiorstw.

Niestety czasem zdarza się, że przeciwnicy próbują z nami wygrać poprzez różnego rodzaju nieetyczne działania, na przykład wykorzystując nasze własne pomysły i rozwiązania. Każdy przedsiębiorca, który dba o dobro swojej własnej firmy powinien więc dobrze wiedzieć jak uchronić się przed nieuczciwą konkurencją. Jakie postaci ta nieuczucia konkurencja może przybierać? Będą to przede wszystkim:

  • oferowanie takich samych produktów i usług,
  • kopiowanie opisów i innych rzeczy na stronie internetowej,
  • wykorzystywanie naszej bazy klientów.

Z reguły naśladowcy pojawiają się samoistnie, czując albo okazję, albo zagrożenie dla ich własnego biznesu. Często zrobią wtedy wszystko, byleby tylko przetrwać, a wykorzystają do tego pomysły i rozwiązania stosowane przez nasze przedsiębiorstwo. Niekiedy nieuczciwa konkurencja jest efektem nieetycznych działań naszych obecnych czy byłych pracowników, którzy to mogą przekazywać jakieś wewnętrzne informacje naszej konkurencji.

https://edumax.com.pl/

Na całe szczęście istnieją sposoby, aby się przed tym zabezpieczyć.

Sposoby na zabezpieczenie firmy przed nieuczciwą konkurencją

Jednym z najpopularniejszych sposobów na uchronienie swojego biznesu przed praktykami nieuczciwej konkurencji jest zakaz konkurencji, czyli inaczej mówiąc zobowiązanie pracownika do niepodejmowanie konkurencyjnej działalność bądź stosunku pracy u biznesu konkurencyjnego. Zakaz ten trwa z reguły aż do momentu zakończenia współpracy z takim pracownikiem, choć w niektórych przypadkach może być wydłużony (chodzi tutaj o takich pracowników, którzy w trakcie pracy mieli dostęp do informacji szczególnie ważnych, a które mogłyby narazić nasze przedsiębiorstwo na wielką szkodą, gdyby zostały ujawnione).

Ważne jest też, by pamiętać o umowie o zachowaniu poufności – w ten sposób uchronimy wszelkie tajemnice przedsiębiorstwa przed ujrzeniem światła dziennego, co z pewnością mogłoby zadziałać na korzyść konkurentów. Konieczne jest więc sporządzenie umowy o zachowaniu poufności, dzięki czemu pracownik będzie wiedział, iż konkretne dane i informacje są tajemne. Wszystko to sprawi, że nasza firma będzie odpowiednio zabezpieczona przed nieuczciwą konkurencją, a jeżeli i tak zauważymy pewne nieetyczne i nieuczciwe działania naszych konkurentów to możemy dochodzić sprawiedliwości na drodze sądowej.

https://lifestyle-store.pl/ https://unhuman.pl/pol_m_MESKIE_Bluzy_Bez-kaptura-659.html