aqua tv

ogólno dostępne
Łamliwość kości – groźny problem

Poszczególni ludzie są w różnym stopniu narażeni na złamania oraz pęknięcia kości. Czasami wystarczy niewiele, aby z naszymi kośćmi stało się coś złego. Może to wynikać z poważnego zaburzenia jakim jest łamliwość kości.

W swojej postaci klinicznej stanowi ona bardzo poważne utrudnienie i ograniczenie dla osoby, która jest nią dotknięcia. Człowiek z wrodzoną łamliwością może nabawić się złamania w czasie niewinnej zabawy, przypadkowego uderzenia w twardy przedmiot czy nawet niektórych domowych czynności. Bywa, że kontuzji jest tak wiele, że już w wieku dziecięcym dają o sobie znać deformacje oraz zwyrodnienia.

www.goksadowne.pl

Średnia długość życia osób z chorobliwą łamliwością kości jest znacznie krótsza – pamiętajmy też o tym, że przy tej chorobie w wielkim niebezpieczeństwie jest także kręgosłup. To, że kości się łamią to jedno, ale proces ich zrastania przebiega w zupełnie inny sposób i uzyskanie prostego zrostu jest kwestią loterii. Każda dalej idąca ingerencja może wywołać kolejne uszkodzenia, więc dla lekarzy pacjent z łamliwością to wielkie i trudne wyzwanie.

ortopeda poznań prywatnie