aqua tv

ogólno dostępne
Mehendi, czyli henna w hinduizmie

Henna to barwnik, produkowany z liści i pędów rośliny tropikalnej zwanej lawsonią bezbronną, która wykorzystywana była już od czasów starożytnych. Jej koloryzujące właściwości doceniali dawni Egipcjanie i Masajowie, widząc w zdobieniach wykonanych henną magiczne właściwości.

Do dziś jest to bardzo popularny sposób upiększania ciała, a szczególne znaczenie ma w hinduizmie, podczas rytuałów ślubnych. Mehendi jest niezwykłym zabiegiem kosmetycznym, wykonywanym pannie młodej na skórze rąk i nóg.

http://dietadlawlosow.pl/witaminy-potrzebne-wlosom/

Są to wzory roślinno-geometryczne, czasami również figuralne, które pokrywają całe dłonie i stopy, a dochodzą nawet do łokci i kolan. Oczywiście ma to swoje znaczenie symboliczne.

Mehendi ma zapewnić miłość, szczęście i zdrowie małżonkom oraz wróżyć powiększenie rodziny. W Indiach zwyczaj ten pojawił się około XII wieku i wciąż jest praktykowany.

W Europie henna ma swoje zastosowanie w zabiegach kosmetycznych, polegających na farbowaniu włosów, brwi oraz rzęs. Coraz większą sławę zyskują też tatuaże wykonywane henną, które utrzymują się około trzech tygodni.

http://epelo.pl/produkty/asortyment/fryzjerstwo/wlosy/koloryzacja-wlosow/utleniacze,2,21866