aqua tv

ogólno dostępne
Szybkość to również niebezpieczeństwo

Z pewnością, duża prędkość może fascynować ludzi. Nie chodzi tutaj tylko o nią samą, ale głównie o to, w jaki sposób działa ona na ludzki organizm. Naturalnie podnosi się wówczas poziom adrenaliny, co dla wielu z nas jest jednym z najbardziej pożądanych stanów. Nie ma się więc czemu dziwić, że w dzisiejszych czasach na polskich drogach można spotkać tak dużo nowoczesnych ścigaczy, które potrafią rozwijać zawrotne prędkości. Niestety, zachowanie znacznego procenta kierowców takich motocykli wzbudza kontrowersje.

maszyny merlo części

W Polsce tak naprawdę nie ma odpowiednich dróg do szybkiej jazdy. W przeciwieństwie do niektórych krajów zachodnich, ograniczenia są u na nawet na autostradach. Oczywiście, wiele osób nic sobie nie robi z obowiązujących przepisów drogowych i rozpędza się na motorach nawet na terenach zabudowanych. Chociaż niby nie trzeba nikomu tłumaczyć, z jakimi zagrożeniami się to wiąże, to jednak warto o tym przypominać, ponieważ są to bardzo ważne sprawy. Wypadek na motorze może się tragicznie skończyć nawet przy dozwolonej prędkości.

Motocykle są ciężkie i mogą np. zmiażdżyć nogę kierowcy. Nie trudno jest też spaść z jednośladu pod koła innego pojazdu czy też po prostu poobijać się o twardą nawierzchnię. Przy kolizji, która zachodzi podczas jazdy z dużą prędkością, kierowca ścigacza nie ma praktycznie żadnych szans na przeżycie – uratować może go wówczas chyba tylko cud. Oczywiście, motocykliści jeżdżący zbyt szybko stanowią również zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

www.makabunda.pl