aqua tv

ogólno dostępne
USG – co dzięki niemu zbadamy?

USG to bardzo ważne badanie, zarówno przy leczeniu choroby, co do której już mamy podejrzenia, jak i wtedy, gdy po prostu dbamy o swoje zdrowie i wolimy zachować profilaktykę. Na badania kierują nas lekarze o różnych specjalizacjach i z różnymi objawami. Co daje nam USG? Przede wszystkim USG pozwala nam, a w zasadzie lekarzom, dostrzec wszelkie nieprawidlowości i zmiany w naszym organizmie.

www.dobermann-adoracja.pl

Najczęściej wykorzystywany jest, kiedy odczuwamy różnego rodzaju nieprzyjemności związane z brzuchem. Pozwala zbadać nerki, wątrobę czy trzustkę. Jednak także ortopedzi często kierują swoich pacjentów na badanie USG, aby sprawdzić chociażby stan bioder.

Ogromną zaletą badania jest to, że jest zazwyczaj przeprowadzane bardzo sprawnie, relatywnie szybko dostajemy wyniki, a dodatkowo jest całkowicie bezbolesne. Jak się do niego przygotować? Warto mieć na sobie luźne ciuchy, które pozwolą nam błyskawicznie odsłonić miejsce, które będzie prześwietlane przez USG. Dodatkowo, jeśli chodzi o USG brzucha, najlepiej być na czczo lub po lekkim posiłku na śniadanie.

kanał nadgarstka odwyk alkoholowy lublin