aqua tv

ogólno dostępne
Zapobieganie otyłości i problemów zdrowotnych

Z roku na rok coraz więcej dzieci staje się ofiarą otyłości. Niestety w głównej mierze za taki stan ich zdrowia odpowiedzialni są rodzice. Brak kontroli i prawidłowego żywienia dziecka, niesie za sobą takie skutki. Okazuje się, że rodzice często bagatelizują sprawę pięciu zasadniczych posiłków, wpajania zdrowych nawyków.

Dodatkowo obecne wszędzie pokusy kuszą nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Sami pozwalamy sobie na małe żywieniowe grzeszki, czekoladki, chipsy, gazowane napoje. Skoro mama może to, dlaczego dziecko nie. I tak mamy mały konflikt oraz wiele problemów z niego wynikających.

Wobec tego należy zacząć działać póki jeszcze nie jest za późno. Przede wszystkim teraz, kiedy za oknami coraz cieplej, pogoda sprzyja optymistycznemu nastawieniu, więc i zmiana nawyków żywieniowych będzie łatwiejsza. Wiosna to idealna pora na wprowadzenie nowych zasad, które powinny już dawno obowiązywać. Najważniejsza z nich to spożywanie pięciu posiłków dziennie i dostarczanie odpowiedniej dawki kalorii i witamin.

www.mhcs.pl

Z szafek powinny zniknąć wszelkie słodycze, ciastka czy inne zapychacze. Oczywiście nie będzie to łatwa droga, ale bardzo istotna dla rozwoju dziecka. Dziecko musi nauczyć się jeść pożywne śniadanie, następnie mniejszą porcje drugiego porannego posiłku, sycący obiad z dwóch dań, smaczny podwieczorek oraz wyciszającą i lekko strawną kolacje. Teraz, kiedy bez trudu kupimy wiosenne nowalijki, łatwiej będzie zachęcić dziecko do zdrowego żywienia.

esperal poznań optykopalinski.pl